Brno

Dvě paní u klece s načepýřeným kakadu: "Ahóóój, papoušku, řekni ahoj, ahóóój..."

Dvoudenní ředitelské volno před 8. květnem vedlo k naplánování návštěvy Brna, potažmo Moravského krasu a papouščí ZOO. Mezitím se ovšem Mišák potácel na hraně nemoci, příjemné počasí přeťala studená fronta a den před odjezdem padl Matěj. Tomu se do rána udělalo subjektivně lépe, takže vůle to nějak zvládnout zvítězila a my se vydali za papoušky, jeskyněmi a samozřejmě... hrady. Cestou Matěj zvolna uvadal, takže při zastávce u hradu v Lelekovicicích dostal něco na teplotu, aby se mu na papoušky udělalo lépe, což se splnilo a i přes chladné počasí si je užil. Na jeden den toho bylo za dané situace tak akorát.

Druhý den ráno nastal alternativní program. Káva cestou na Špilberk, káva před návštěvou kasemat (a poté samozřejmě obchodu se suvenýry), návštěva podzemí pod Zelným trhem bez kávy a samozřejmě povinná jízda šalinou ,alespoň kousek, dvě stanice, z čehož se stala projížďka na konečnou a zpět.

V den odjezdu se vrátilo hezké počasí, tak alespoň na chvíli do Moravského krasu, alespoň nějakou tu jeskyni. Podařilo se. Hrad příště.