Ostrava - léto 2018

Ze Stěn do Ostravy

Druhou polovinu dovolené jsme se přesunuli do Ostravy. Ačkoliv se po týdnu v kvádrových pískovcích mohlo zdát, že to bude odpočinkovější, se mnou to nejde. A tak jsme po 4,5 hodinové cestě vyběhli z parkoviště pod Landekem do hornického muzea, abychom stihli prohlídku, protože poslední byla plně obsazená. Mišák v expozici báňského záchranářství zapůsobil natolik, že mu průvodce začal říkat pane kolego a nakonec jsme si s ním ještě dlouho po prohlídce povídali.

Ani druhý den nebyl volnější. Panu kolegovi se splnil sen - návštěva U6 ve Vítkovicích (4,5 hodiny). Projížďka tramvají do centra, fæncy fries a vyhlídková radniční věž byly už jen podvečerní tečkou.

Třetí den, kdy jsem si nemusel k snídani dát krupicovou kaši, neboť už předchozí den všichni pochopili, že pohankové raw müsli s kokosovým mlékem ve veganském bistru není to, které důvěrně znají, jsme vyrazili na haldu Ema. Poté pozdravit kolegy do práce a opět do Dolní oblasti Vítkovice, tentokrát však do Velkého Světa techniky (4 hodiny).

Poslední den cesta domů, ovšem přes koupaliště v Ostravě–Porubě, takže domů jsme přijeli plní zážitků a vody z koupaliště.