Rok v hradech

Malých i velkých

Poprvé jsme se dostali na hrádek (Petrov) na narozeniny lorda Pufflinga a pokud byste si mysleli, že to byl takový ten dárek, vymyslel to lord Puffling. Další hrady následovaly až v polovině dubna při několikrát odloženém prodlouženém víkendu v Lipníku nad Bečvou: Drahotuše, Potštát, Šternek (pandán k Medlicím, který jsem chtěl už dávno navštívit), Kružberk a Vikštejn.

O dva měsíce později jsme stáli opět na Potštátu, tentokrát i na jeho druhé polovině. Nějak se to napoprvé nepovedlo, jedna cesta z Frenu se hodila k nápravě. Jak si tenhle rok užiju Moravskou bránu (na podzim začnu každý týden jezdit do Ostravy), jsem ještě netušil.

Následovala měsíční odmlka, po níž jsme si udělali výlet na Bezděz a tentokrát jsem nevynechal ani v jádru románský kostelík dole pod hradem. O čtrnáct dní později, na začátku srpna, dovolená v Dolním Skrýchově, pro radost panu vláčkovi Matějovi. Cestou jen Kožlí, druhý den prohrkaný úzkokolejkou, zato třetí den jsem ukázal, jak to vypadá nevzdat se a vzdor předpovědi počasí jsme pěkně jeden za druhým dávali Bílkov, Krumvald, Budeč a nakonec ještě Landštejn. Cestou domů čtvrtý den - Šelmberk.

Na konci září přišel Hoštejn a na začátku října Brandýs nad Orlicí.

Stejně jako loni nebyl Vízmburk v polovině října běžná návštěva, nýbrž CSR akce, při níž se pomáhalo. Tentokrát s vozením písku a kamene. Na konci října jsem se tam podíval s kluky ještě jednou.

Rok se uzavřel. Snad jsem trochu zmoudřel, ale každopádně si jej užil, a to nejen po hradech.