Zemská brána

Minulý týden jsme se vydali do Klášterce nad Orlicí, Počasí bylo ale nerozhodné jako mladý šachista na prvním tahu, tak jsme nakonec došli jen do Pastvin k mostu a při zpáteční cestě se ještě zastavili v turistickoinformačním domečku. Víte, co je to lentikulární pohlednice? Určitě to znáte, takový měňavý obrázky. No a přesně takovou pohlednici - 3D mapu Orlických hor tam měli. Nevykňourali byste si ji taky?

Další týden to v okolí Klášterce byla už jinačí kávička. Ještě druhý den jsme zkusmo ponosili maýho medvěda po zahradě v Deuteru, který je přece lépe uzpůsoben na delší chození a tím pádem i pohodlnější pro všechny zúčastněné strany, a protože se celou dobu řehnil, ačkoliv se v popruzích stále ještě trochu giglá a pobízel oslíka kopáním, usoudili jsme, že nastal čas zkusit jej v provozu.

Počasí sice pořád trochu připomínalo toho šachistu a váhalo, jestli se rozpršet nebo ne, ale vzhledem k pláštěnce, kterou krosna má, to zase tolik nevadilo. Medvěďák koukal, dokonce v lese ani nepřišel o oko tak, jako Václav I. při lovu v křivoklátských lesích (nebo tam někde v přemyslovském loveckém hvozdu). Možná i dílem toho, že moje rychlost je srovnatelná s rychlostí koně na fotce. Zkrátka a dobře, podařený výlet v nádherné krajině kolem Divoké Orlice.