Znojmo - léto 2008

Je to paráda jezdit si na jaře do Jeseníků, v létě na okurky do Znojma a na podzim zase pěkně samotařit v Jeseníkách. Letos jsme dovolenou pojali pěkně minimalisticky. Stejně se mi do ní podařilo zakrojit hned zkraje ve zkouškovém období, a pak takové ty drobné radosti všedních dnů, závod, zda první vyleze wombat, nebo bude bydlení, nekonečné psaní bakalářky, a tak podobně.

Přestože jsme pobyli jen tři dny, dalo se toho i tak stihnout vcelku hodně - navštívit dva hrady, vysvětlit pár debilům, co si pletou předhradí se zahrádkou, že na předhradí se na rozdíl od zahrádky nehrabe, a to ani jen tak, dát si pár hostánků (puffin ne, má wombata), koupit pastelky, nalézt ruční granát, zkrátka taková letní pohodička, jenom teplo nebylo, jak jsme zvyklí, a člověk, koala i puffin večer nepohrdl mikinou.

Koukám, skončil jsem nějak rychle, tak že by ještě něco k tomu granátu? No, to je takový o ničem, spíš ty pastelky, anebo ne. Takhle, tak teda ten granát. Jdu si takhle pěkně po valu na hradě a najedno, co nevidím. Něco, co nevypadá jako něco běžného. Chvíli na to koukám a povídám si, to bude granát, divný je to na to dost. Otočil bych to, ale pak si řeknu, radši nic. Označil jsem místo trojúhelnikem z větví, vyfotil, jak se k tomu jde, že to pak prvnímu kompetentnímu nešťastníkovi, kterého potkám, řeknu, ukážu a pošlu ho tam, ať si s tím dělá dle libosti. Nebudu to protahovat, tuhle jsem byl prý dokonce i pochválen, že jdu rychle k věci bez zbytečné omáčky, podotýkám, že teď mluvím o psaní, kdyby náhodou někoho držela puberta ještě ve vrcholném středověku, takže to dopadlo tak, že mi asi za dva dny, co jsme se vrátili, volal někdo z Policie ČR, že granát už zlikvidovali, chtěl po mně jméno kvůli protokolu a ještě se divil, proč jsme je nezavolal rovnou. Kolik ledabyle pohozených granátu jste už našli vy?