Máme malýho wombatíka

Máme malýho wombatíka. Juchůůů. Ahoj, tak tě tady vítáme.

Do porodnice jsem puffina dovezl ráno na sedmou. Hned zkraje mne sestřička vypudila jako pavouka, že si mám jít na dvě hodiny do města. Zašel jsem si na kafe, po hodině se vrátil a jiná sestřička na mne hned spustila jak mne hledali a volali, a že mám být v klidu, a že puffin dostane další prášek, a že mám jít domů, a že mám být v klidu, a že mně pak zavolají, protože to může být klidně až zítra. Tak jsem odešel podruhé s tím, že si dá wombat asi pěkně na čas a všem nám vyšplouchne rybník s představou, že to bude ještě dnes.

Ve tři napsal puffin, že už to začíná být zajímavé, ať přijedu. Vylezl jsme ven, tam od rána krásně. Chvíli si říkám ne, je to nezodpovědné, ale pak mne napadlo, je to proto, abych přijel co nejdřív. Tak jsem se rovnou vrátil pro helmu a jel na motorce. Puffin měl už od dopoledne kontrakce, ale zatím jen takové, že se z toho dala dělat ještě sranda a bylo to chvílema i vtipné. Potom se z toho dala sice sranda dělat i nadále, ale do smíchu už to moc nebylo, tak bylo škoda plýtvat talentem. Po lovu na žílu dostal puffin kapačku, která měla posílit kontrakce. Čas od času vyšetření jestli už je to dost, aby mohl wombat ven. Spíš si myslím, že chtěli wombata nalákat ven na flašku, ač tvrdili, že je to desinfekce, to vám ale na Hané řekne každý Valach. Minuty ubíhaly, kapačka si kapala, tokograf škrundlal, puffin se trápil, děloha kontrahovala, wombat se mlel ve vaku a já stál jak kanonýr Jabůrek, jenom ne u kanonů, ale u puffina a místo ládování čekal spíš na opačný proces. Pomalu se blížil okamžik, kdy wombat definitivně dospěl k rozhodnutí opustit ten podnik kde mu už po obědě vypustili bazén. Objevili se další lidé a z ještě netlačte se stalo teď tlačte. Stál jsem za puffinem držel jí hlavu. Puffin statečně při každé kontrakci zatlačil, raz, dva, tři. Chvíli dopočinout a znova, pak najednou zatlačte a ještě zatlačte, pořádně a ještě a ještě a... wombat jako buk. Máte chlapečka.

Šup vedle, odsát hlen a nastartovat - BÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. Utřít, namazat, prokapat, nasadit čepičku, zabalit, vyplnit hromadu papírů. Donesl jsem puffinovi poprvé ukázat našeho malého wombatíka. Ten je krásnej. Mezitím doktor puffina zaštupoval, při debatě co napsat do papíru, že šili, padla i vtipná poznámka o panenské bláně, to sestřička řekla, že už je snad dávno pasé. Celý mumraj postupně ustával, wombatík si poprvé ochutnal jak U Puffinů vařej. Dvě hodiny jsme tam tak pobyli, dívali se na toho našeho malého drobka. Najednou bylo na puffinovi vidět, jak jsou všechny ty stráze zapomenuty, jak je to krásný.

Z poslední fotky je doufám dostatečně zřejmé, proč tu dnes budu mít chyb jako máku.