Ranní puffin víc poseče

Vrčí to, smrdí to, seče to. Co je to?
Koala.

A taky sekačka. Puffin objevil sekačku, tedy ne snad, že by ji předtím v životě neviděl, ale teď se stal jejím pánem, a tak jezdil nahoru dolů, doleva doprava, až to všechno posekal. Tedy všechno ne, protože když má někdo velkou zahradu, tak by to najednou zvládl jenom tak, že by uštval sebe, sekačku a zřejmě i sousedy, i když o některé by zřejmě tolik neubylo.

Ještě před pár lety jsme alespoň na louce za barákem měli sezónně pár oveček, které fungovaly tak trochu jako sekačka, akorát místo vrčení občas zabékaly jak Valach po slivovici a místo emisí z nich vypadl bobek, se kterým si ale příroda poradila mnohem lépe. Bohužel jedni sousedi, kteří jinak měli kurník se slepicemi hned u kuchyně, se cítili být tak nějak omezováni těma dvěma ovečkama na naší louce natolik, že nám to po několikerém dopisování si s chytrým advokátkem z Prahy, který nám co týden vyhrožoval novou žalobou za omezování osobní svobody a bránění v užívání majetku, tak nějak přestalo stát za to.

Zkrátka, někdo si myslí, že lepší než špatný mír je dobrá válka, byť sousedská. Vyhrát ji ovšem nikdo nemůže, to ale někomu, kdo přijede na víkend a znepříjemní vlastní mámě, starý bábě, vztah se svými sousedy asi nikdy nemůže dojít.