Tučňáci

Dnes žádné básničky, jen pár fotografií ze Zoologické zahrady na Lešné z konce března, kdy medvídek ještě spinkal a tapír byl někde schovaný. Zato lachtani a tučňáci rejdili ve vodě evidentně ve svém živlu, ačkoliv teplota byla jen trochu nad nulou a na mnoha místech ještě ležel sníh.
Protože v ZOO nebyl skoro vůbec nikdo, mohli jsme alespoň u těch pavilonů zvířátek, která právě lehce trénovala v ledové tříšti nerušeně postát a něco vyfotografovat. Mimochodem když tučňák uschne, tak má na pohled úplně sametově hebký povrch. Zato když se namočí, maže se sádlem a to teda pak zrovna dvakrát dietně nevypada :o)
Takže pro vás komu jsi tato nedietní stvořeníčka sympatická (jako třeba mně), či podobná (jako třeba mně), je tu pro vás pár jejich fotografií.

 tux  tux  tux  tux

Na snímcích je tučňák humboldtův, ale jejich jména si opravdu nepamatuji, doufám, že mi to prominou. No ale protože tím bych zřejmě vaši touhu po vědění příliš neuspokojil, tak vám ještě připojím popis jak se tučňák humboldtův chová. To kdybyste ho náhodou někde potkali, abyste věděli, jak ho máte slušně pozdravit a potřást mu křídlem :o)