Pálava - pohled ze Sirotčího hrádku

Jak již sám nadpis napovídá, dnes to nebude o pivu, ale o vínu :o) Tak ne, kdepak, nebude to o vínu, ale o pivu, v Pavlově točili Budvar :oP
Dobře, dnes to nebude o sosání, ale o krásném kousku naší země..

Na Pálavu jsme se záměrně vydali v létě. Kdo jste tam byl, chápete proč, kdo ne, stejně byste to nepochopili. Tady je vidět prostor. Světlešedá skaliska vypínající se nad rovinou při Dyji na straně jedné, obemknutá zvlněným mořem lesů okraje Mikulovské vrchoviny na straně druhé.

Teď už jsem chtěl dát jen obrázky a nějak obratně skončit. Když jsem to ale po sobě pročetl, říkal jsem si, jak by někdo prochodil alespoň půl jižní Moravy, pak by několik měsíců přemýšlel a nakonec by o tom ani nenapsal, protože by se mu zdálo, že to není ono, zatímco já dojedu na jedno místo, udělám tam čtyři fotky a nejenom, že mám tu drzost to dát na web a napsat k tomu, že jsme byli na Pálavě, ale ještě navíc, z nedostaku materiálu napíši, že to je pohled jen z jednoho místa, jako kdyby to bylo schválně a příště bude pohled z dalšího a tak dále a to ještě až nebudu mít vůbec žádný materiál, tak prostě udělám stránku, kde ty všechny spojím a zase něco bude :o)

Pravdou ale je, že jsme chtěli projít ze Sirotčího hrádku přes Neuhaus na Děvičky, ale když jsme si zkusili, jaké to je fotografovat v takové spoustě lidí, prostě jsme to vzdali. Nemělo to cenu, asi by nás to jen rozladilo. Konec konců, nikde přece není napsáno, že Pálava musí být krásná jen v létě. V zimě tam bude lidí mnohem méně a možná bude pro nás ještě krásnější :o)

  Sirotčí hrádek Novomlýnská nádrž   Děvín a Děvičky   Klentnice a Mikulovská vrchovina

Na první fotografii je pohled z pod skaliska Sirotčího hrádku. Na druhé fotografii je pohled ze Sirotčího hrádku na Věstonickou nádrž, najejímž dnu odpočívá nejen ves Mušov, ale i zbytky hrádku Mušova. Na třetí fotografii je pohled na Děvín a vpravo vzadu na posledním vrcholu hradní kopec s hradem Děvičky. Čtvrtá fotografie je pohled do vsi Klentnice a Mikulovskou vrcchovinu.