Méďa letec

každý ví, že papuchalkové strašně rádi létají, ale vačice? Vačice si pěkně v poklidu sedí na své větvi, cpou se dobrůtkami a spinkají :o) Existují sice poletuchy, co aspirují na dráhu pilota, ale dalo by se říci, že je to let z komína na střechu. Tuto sobotu se to ovšem trochu změnilo. Tedy ne, že by poletuchy začali létat více, létal méďa :o)

Vymyslel , zavolal, domluvil, naplánoval, puffin. Tak jsme v sobotu po obědě vyrazili na letiště do Jičína a proletěli se nad krásnými hrady v okolí, které jsme už předtím navštívili.

letadlo, kterým jsme letěli

Na první fotografii je letadlo, kterým jsme letěli.

  Veliš   Kumburk   Bradlec

Na druhé fotografii je hrad Veliš, tyčící se kousek nad letištěm. Takhle jej prokopali při těžbě kamene v předminulém století. Hrad, který odolal Švédům už bohužel nedokázal odolat lidské hlouposti a malosti. Třetí fotografie je hrad Kumburk, který v současné době snad čekají lepší časy, nebot je opravován, na čtvrté fotografii je hrad Bradlec, jen pár kilometrů vzdálený od Kumburka, který neměl zatím to štěstí, jako Kumburk.

  Trosky   Hrubá Skála   Valdštejn

Pátá fotografie je pohled na hrad Trosky, šestá je Hrubá Skála, hrad přestavěný na zámek a na sedmé je hrad Valdštejn.

Výlet pomalu končí, letadlo směřuje zpět na letiště. Přistáváme. Krásné zážitky. Děkuji papuchalko, že jsi naučila méďu létat :o)